“Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 23 Nisan saat 17.40’tan itibaren eş zamanlı olarak Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları başlatılmıştır. Operasyonlara dair bilgileri bu başlık altından takip edebilirsiniz”

TSK, Metina ve Avaşin/Basyan bölgelerine operasyon düzenlerken Haftanin bölgesinde de BTÖ’ye karşı faaliyetlerini sürdürüyor. Ghakhawi’nin doğusuna yeni üs kuruldu.
Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Harekatları 7
Kaynak: anatoliaIntel
TSK’ya bağlı birlikler, Pençe-Yıldırım harekatı kapsamında Basyan bölgesinin en stratejik noktası MamReşo/Keri dağını kontrol altına aldı.

Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Harekatları 8

TSK’ya bağlı birlikler, Pençe-Şimşek harekatı kapsamında Metina bölgesinin en hakim noktası Zinnar dağı ile Balula dağını kontrol altına aldı.
Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Harekatları 9
Türk Silahlı Kuvvetleri Irak’ın kuzeyinde terör örgütü PKK’ya yönelik Pençe Harekatlarını devam ettiriyor. Irak’ın kuzeyinde 23 Nisan’da başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları sürüyor. Savaş uçakları belirlenen hedefleri imha ederken, komandolar Metina’da PKK’lı teröristleri etkisiz hale getiriyor.

Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Harekatları 10

Metina bölgesinde yürütülen operasyonlarda teröristlerin barındığı mağara ve sığınaklar imha edilirken, saldırı amaçlı kullandıkları silah, mühimmat ve teçhizatlar ele geçiriliyor.
23-25 Nisan tarihleri arasında 1132 hedefin ateş altına alındığı, 120 hedefin de etki altına alındığı kaydedildi.
Şuana kadar etkisiz hale getirilen tespit edilen PKK’lı terörist sayısının 31 olduğu açıklandı.
Şuana kadar yürütülen operasyonlarda 2 askerimizin şehit olduğu bilgisine yer verildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here