Hakkımızda 1Diplomatik Strateji yayın hayatına 2012 yılında yazılı basın olarak başlamış ve 2017 yılı itibariyle Diplomatik Strateji Araştırma Merkezi olarak uluslararası bir alana taşınmıştır. DİSAM, çalışmalarına üniversite kürsüleri kapsamında devam etmektedir.

Bu platformda, uluslararası alanda küreselleşme vasıtasıyla hızla şekil değiştiren gündem içerisinde, devletlerin ilişkilerinde diplomasi ve  asimetrik güç unsurlarını kullanarak sergilediği tutumları akademik ve doktrinsel şekilde tarafsız bir perspektiften ele alıp irdelemekle birlikte sonuç olarak tespit ve çözümler ortaya koymaya çalışmaktayız.

Diplomatik Strateji içerisinde dünyanın her bölgesinde yaşanan olaylara anlık analiz yeteneği ile tespitler ortaya koyan, bu tespitler doğrultusunda strateji oluşturan ve çeşitli alanlarda akademik çalışmalarına devam eden yazarlarımız ve akademisyenler ile dünyanın stratejisine hakim olacaksınız.

Alanında uzman ve deneyimli akademik kadromuz ile hızlı, güvenilir ve güncel analizler ve yorumlardan haberdar olmak için takipte kalın.

Stratejini Seç Dünyanın Gerisinde Kalma.

 

 

 

ssd vds