ASELSAN’da 2006 yılından bu yana, F-16 savaş uçakları, milli tank, insansız hava araçları (İHA), uzun namlulu yeni nesil silahlar gibi önemli projelerde çalışan 8 mühendisimiz intihar süsü verilerek FETÖ ve yabancı istihbarat örgütleri tarafından katledildi.

‘Şüpheli ölümleri’ bugüne kadar 8 Cumhuriyet Savcısı soruşturdu. ASELSAN mühendislerinin şüpheli ölümleriyle ilgili soruşturmayı 2011 yılında eski savcı Murat Demir yürütüyordu. 15 Temmuz sonrası meslekten ihraç edilen Demir’in ByLock’u kullandığı tespit edildi.

ASELSAN mühendisleri, uçak tanıma sistemlerinin millileştirilmesi konusundaki başarısından sonra, benzer bir başarıyı ABD güdümlü elektronik sistemlerinin kontrol dışı bırakılması, uydu müdahalesini bertaraf edecek yeni elektronik sistemlerin geliştirilerek silahlı gücümüzün millileştirilmesi için çalışıyorlardı.

Hüseyin BAŞBİLEN

Gururumuz: ASELSAN Şehitleri 17

Ali Ünsem ÜNAL

Gururumuz: ASELSAN Şehitleri 18

Kerem PARILDAR

Gururumuz: ASELSAN Şehitleri 19

Burhaneddin VOLKAN

Gururumuz: ASELSAN Şehitleri 20

Zafer OLUK

Gururumuz: ASELSAN Şehitleri 21

Hakan ÖKSÜZ

Gururumuz: ASELSAN Şehitleri 22

Erdem UĞUR

Gururumuz: ASELSAN Şehitleri 23

Evrim YANÇEKEN

Gururumuz: ASELSAN Şehitleri 24

2006-2007 yılları arasında ASELSAN’da 4 mühendisin peş peşe ”intihar” etmesiyle ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun savcılığa sunduğu raporda, mühendislerin uzaktan eletromanyetik saldırıyla intihara sürüklenmiş olabileceği yazıldı.

ASELSAN’da 2006 ve 2007 yıllarında 4 mühendisin intihar etmesini inceleyen Başbakanlık Teftiş Kurulu, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na sunduğu raporda mühendislerin uzaktan elektromanyetik saldırıyla intihara yönlendirilmiş olabileceğinden bahsetti. Kurul araştırması sırasında ünlü Nöropsikoloji Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile temasa geçerek dışarıdan bir etki olup olamayacağı yönünde görüşlerini istedi.

Tarhan da düşüncelerini bir rapor haline getirerek kurula sundu. Kurul da bu görüş çerçevesinde savcılığa yolladığı raporunda, mühendislerin ‘telekinezi’ tabir edilen elektromanyetik saldırıya maruz kalmış olabileceklerini ve intihara yönlendirilmiş olma ihtimalini gözardı etmemelerini istedi.

Prof. Dr. Tarhan, intiharların çok şüphe çekici olduğunu belirterek, “Elektromanyetizma aracılığıyla bir kişiye yoğun bir şekilde dalga gönderip başının ağrıması, gerginleşmesi sağlanabilir. Kişi bu yoğun baskı altında zaman ve mekân algısını kaybeder. Depresyona girer, içinden çıkamadığı bir hal alır. İntihara meyilli hale gelir. Elektromanyetizma bir silah olarak da kullanabilir. Örneğin belirlenen hedefe 1.5 kilometre öteden yoğun dalga yollanarak ortam gerginleştirilebilir.

İnsanlar intihara varan bir psikolojik duruma yönlendirilebilir. Bu yüzden Genelkurmay’da komuta odaları yerin altına yapılıyor artık. Kritik projelerde çalışan insanların kesinlikle bizim, “Clean Room” adını verdiğimiz, ince bakır levhalarla kaplanan alanlarda çalışması gerekiyor. Raporumda ASELSAN’daki ölümlerin bu nedenle kaynaklanmış olabileceğinden bahsettim. Ya mühendislerin çalıştıkları ortamda aşırı elekromanyetik yükleme var ya da dışarıdan kasıtlı olarak bu kişilere böyle bir yükleme yapılmış. İhmal söz konusu.” açıklamasında bulundu.

KAYNAKÇA

https://www.istanbulhaber.com.tr/aselsan-muhendisinin-olumunde-derin-suphe-haber-157458.htm

http://www.habername.com/haber/aselsan-intihar-fikret-secen-mahmut-volkan-burhaneddin-volkan-53975.htm

https://www.haberturk.com/yasam/haber/73016-super-beyin-trafo-kurbani

https://forum.donanimhaber.com/bir-aselsan-muhendisi-daha-intihar-etti–15281667

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/aselsan-da-ucuncu-odtu-lu-intihari-5841182

https://www.thmhaber.com/tum-yonleriyle-aselsan-cinayetleri-ve-feto-haber-217304

https://www.sabah.com.tr/gundem/2018/03/26/aselsan-muhendisinin-babasi-oglunun-son-gunlerini-anlatti-abdliler-pesimde-baba

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4-intiharda-telekinezi-suphesi-24464659

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here