Terör örgütü YPG/SDG bünyesinde, 24 Nisan 2019’da Taşnak Ermenilerden oluşan yeni bir grup kuruldu. Grubun adı Nubar Ozanyan. ”Ermeni Şehitleri” olarakta adlandırılan grup, Haseke ve Kamışlı’da faaliyet yürütüyor. Grup içindeki Ermeni asıllı terörist sayısı yaklaşık 50 civarındadır.
Örgüt, 24 Nisan 2019’da Haseke/Tel Temir’e bağlı Tel Goran köyünde kuruluşunu ilan etti. Grubun komutanı Ermeni asıllı terörist Masis Mutanyan. Ermeni asıllı teröristlerinin tamamının, 1915’te tehcir edilen ailelerin yakınlarından oluştuğu belirtiliyor.

Ermeni Terör Örgütü: 'Nubar Ozanyan' Taburu 1

‘Nubar Ozanyan’ Kuruluş Açıklaması
Ermeni asıllı teröristler tarafından kurulan grubun kuruluşuna ilişkin açıklamalar yapıldı;

“Soykırım sürecinde katliama, sürgüne uğrayan Ermeni halkının çocukları olarak bugün Rojava topraklarında devrimi güçlendirmek ve DAİŞ başta olmak üzere Türk devletinin faşist saldırılarına karşı Rojava’yı savunmak için bir araya geldik. Bir halkın ordusu yoksa hiçbir şeyi yoktur fikrini esas alarak, Ermeni halkı ve tüm Rojava halklarının savunmasının mütevazı bir bölüğünü oluşturduk.

Şehit Nubar Ozanyan Ermeni Taburu, katledilen halkımızın yaralarını sarmak, hesap sormak, kendi dilini, tarihini bilmeyen, unutturulan bir halkın kendi gerçeğiyle buluşması için kuruldu. Rojava’da var olan Ermeni halkının taşıdığı gücü, örgütsüz olanı örgütlemeye hem kendilerini hem de Rojava devrimini savunmaya yönelik bir adımdır.”

Ermeni Terör Örgütü: 'Nubar Ozanyan' Taburu 2

Ermeni terör örgütü Nubar Ozanyan’ın kullandığı sözde karargahın duvarlarında Taşnak, Hınçak örgüt liderleri, öldürülen ASALA teröristleri ile PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafları bulunuyor.

Ermeni Terör Örgütü: 'Nubar Ozanyan' Taburu 3

Nubar Ozanyan Kimdir ?
TKP/ML liderlerinden Ermeni asıllı terörist Orhan Bakırcıyan kod adlı Nubar Ozanyan, Ağustos 2017’de terör örgütü YPG/PKK saflarında, DAEŞ’li teröristlere karşı savaşırken Rakka’da öldü.
1991-1992 yılları arasında Azerbaycan ve Ermenistan arasında Karabağ’da yaşanan savaşa Ermenistan savlarında katılan Ozanyan, Türkiye’den Suriye’ye giden örgüt üyelerinin eğitiminden sorumluydu. Ayrıca Ozanyan, YPG/PKK kontrolündeki bölgelerde milis teröristlerin eğitiminden de sorumluydu.

Ermeni Terör Örgütü: 'Nubar Ozanyan' Taburu 4

‘Nubar Ozanyan’ Grubunun Bazı Fotoğrafları

Ermeni Terör Örgütü: 'Nubar Ozanyan' Taburu 5

Ermeni Terör Örgütü: 'Nubar Ozanyan' Taburu 6

Ermeni Terör Örgütü: 'Nubar Ozanyan' Taburu 7

Ermeni Terör Örgütü: 'Nubar Ozanyan' Taburu 8

Ermeni Terör Örgütü: 'Nubar Ozanyan' Taburu 9

Ermeni Terör Örgütü: 'Nubar Ozanyan' Taburu 10

Ermeni Terör Örgütü: 'Nubar Ozanyan' Taburu 11

Ermeni Terör Örgütü: 'Nubar Ozanyan' Taburu 12

Ermeni Terör Örgütü: 'Nubar Ozanyan' Taburu 13

KAYNAKÇA

https://www.timeturk.com/pkk-nin-ermeni-komutani-olduruldu/haber-701673

https://novaramedia.com/2019/04/24/a-century-after-turkeys-genocide-of-our-people-armenians-are-still-under-threa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here